Bouw van Zalmhaventoren van start

Donderdag 24 oktober gaat de bouw van de Zalmhaventoren, wat de hoogste toren van Nederland moet worden, van start. De eerste heipalen zijn al aangevoerd en de sloop van het oude Nedlloyd Huis aan de Gedempte Zalmhaven is bijna voorbij.

De toren wordt 215 meter hoog met 2 lagere torens van 70 meter en krijgt 485 woningen. De prijzen voor de woningen zijn ook al bekend. De goedkoopste is 360.000 euro voor een tweekamerappartement, ook kan de prijs kan oplopen naar 1.850.000 euro voor een penthouse.

Het plan om de hoogste toren van Nederland te bouwen is niet nieuw. Toen de crisis uitbrak werd het plan even geparkeerd. Ook waren er diverse bezwaren vanuit de omwonenden in het scheepvaartkwartier. In augustus vorig jaar werden door de Raad van State de bezwaren ongegrond verklaard.

Bron: AD
17-10-2018